www.IRMF.ir
Islamic Revolution Mostazafan Foundation
نقشه سايت  پیوند ها | محصول و خدمات | شرکت ها و موسسات بنیاد | آمار | فعالیت ها  | درباره ما  | صفحه اصلی |

فعالیت های اقتصادی بخش صنعت و معدن

شرکت نفت بهران

شرکت نفت بهران در سال 1345 با سرمایه 225 میلیون ریال تاسیس و تحت شماره 10844 به نام شرکت تولید و تصفیه روغن ) سهامی عام( در اداره ثبت شرکت های تهران به ثبت رسیده و در تاریخ 1363/9/12 نام شرکت به پالایش روغن تهران ) شرکت سهامی عام( و مجددا برابر صورتجلسه مجمع عمومی مورخه 1370/2/4 نام شرکت به شرکت نفت بهران )سهامی عام( تغ ییر یافت. بهره برداری از کارخانه تحت مجوز شماره 15226 مورخه 1348/3/20 صادره از وزارت صنایع و معادن با تولید 30 هزار تن روغن در سال آغاز گردید و در سال 1368 تحت مجوز شماره 380336 مورخ 1368/11/9 .زارت صنایع ظرفیت تولید به 105 هزار تن ، 3 هزار تن پارافین و 1500 تن ضد یخ اصلاح گردید.
همچنین بر اساس تصلاحیه شماره 50887 / 01 الف مورخ 1391/1/28 وزارت صنعت ، معدن و تجارت ظرفیت تولید انواع روغن موتور وروانکارهای صنعتی به 330 هزار تن در سال و ظرفیت تولید پارافین کم روغن به 25 هزار تن در سال و مجوز ضد یخ به 10 هزار تن در سال افزایش یافته است. شرکت نفت بهران علیرغم نوسانات و افزایش قیمت مواد اولیه به خصوص لوبکات و مشکلات واردات و نیز کمبود ظرفیت روغن پایه ، با تامین آن از منابع داخلی و خارجی موفق به کسب سهم بازار بیش از 53 درصدی روانکارهای خودرو در سال 90 گردید. همچنین شرکت بیش از یک سوم سهم بازار روغنهای صنعتی را در اختیار دارد و نکته قابل ذکر در اینجا تنوع کیفی بالای روغنهای صنعتی توام با در اختیار داشتن سهم بازار مذکور است.


شرکت زمزم ایران

شرکت مادر تخصصی زمزم ایران به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان محصولات آشامیدنی در ایران دارای 13 شرکت وابسته می باشد که حدود 35 درصد از بازار مصرف این محصولات را در کشور در اختیار دارد.شرکت های وابسته به این گروه در حال حاضر محصولات ذیل را با بسته بندی متنوع تولید و به بازار مصرف عرضه می نمایند:
شرکت های تحت پوشش شامل:
 • تهیه و تولید انواع عصاره و مواد اولیه مورد نیاز شرکت های تحت پوشش.
 • انواع نوشابه های گازدار در طعم های کولا، پرتقالی، لمون و لیموناد در بسته بندی های شیشه در گردش، بطری یکبار مصرف و قوطی با نام تجاری (زمزم )
 • انواع نوشابه های ورزشی ، انرژی زا و نوشابه های سلامت ) کلاسیک و کولا مد(
 • انواع ماءالشعیر در طعم های متنوع شامل لیمو ، انار، توت فرنگی ، آناناس ، طالبی ، ساده ، استوایی و ... با نام تجاری ( استار)
 • انواع آبمیوه های گازدار در طعم های سیب ، انگور ، هلو ، ...

  با نام های تجاری استار ، ویتا پلاس و تارمیتا
 • انواع دوغ گاز دار و بدون گاز
 • آب آشامیدنی و آب معدنی
 • انواع بطر شیشه ای و جار
  همچنین این شرکت در راستای توسعه فعالیت های خود در منطقه اقدام به صدور عصاره به کشورهای همسایه جهت تولید.


شرکت مادر تخصصي گسترش صنايع غذايي سينا

این شرکت در سال 1388 با هدف سرمایه گذاری در شرکتهای صنایع غذایی و مدیریت راهبردی آنها تاسیس و در حال حاضر با در اختیار داشتن سهام شرکت های بهنوش ایران، لبنیات پاک، پاکدیس، پروتئین گستر سینا، گلوکوزان، صنایع غذایی مهرشهر، مرغ خانگی و دوغ آبعلی در قالب 6 رشته فعالیت در بازار صنایع غذایی شرکت حضور موثر دارد. بهره مندی از برند های معتبر در حوزه غذا از مزیت های رقابتی گروه صنایع غذایی به شمار می آید که از جمله شاخص ترین آنها دلستر ، ساندیس ، گوشتیران، آرزومان ، دوغ آبعلی مرغ خانگی است. این شرکت با دارا بودن 916 قلم از انواع محصولات غذایی که در 20 گروه اصلی تولید می گردد دارای سهم قابل توجه ای در بازار غذایی کشور می باشد از جمله شامل 63 درصد سهم ماءالشعیر ، 18 درصد آبمیوه ، 30 درصد گلوکز و 16 درصد نشانسته . گروه صنایع غذایی سینا با اعتقاد به تولید محصولات سالم و با کیفیت ، دارای قیمت مناسب و در عین حال در دسترس آحاد جامعه حضور در بازار غذا را با سرمایه گذاری در قطب های مختلف کشور به عنوان یکی از استراتژی های اصلی خود دنبال می نماید.

شرکت مادر تخصصي گسترش صنايع غذايي سينا

فعالیت های اقتصادی بخش کشاورزی

گسترش كشاورزي پيوند فردوس پارس

شرکت گسترش کشاورزی پيوند فردوس پارس در دو رشته فعاليت باغداری و زراعت فعاليت مي نمايد. ساختار بازار محصولات کشاورزی توليدی در اين شرکت به گونه اي است که سهم بازار اين محصولات در مقابل محصولات توليدی کشور رقمقابل توجهي باشد. عمده ترين محور در زمينه موقعيت رقابتي به ويژه در مورد محصولات باغي تمايز آنها با توجه به فرآوری وبسته بندی محصولات مي باشد.
شرکت کشاورزي با 3 رويکرد اساسي توليد محصولات بالادستي، توليد متنوع و متمايز و فعاليت پايدار درحال ايجاد تغييرات اساسي در فعاليت هاي جاري واحدهاي توليدي است و با انجام فعاليت هاي توليد بذر و نهال، توليد محصولات متنوع و متمايز نظير استويا، پالونيا، انواع سبزي و صيفي جديد، گونه هاي دارويي گياهان، واريته هاي جديد ميوه ها و همچنين استفاده از کودهاي بيولوژيک، ابزار دقيق و روشهاي مبارزه بيولوژيک اميدوار است تا به زودي مراحل گذار از کشاورزي سنتي به کشاورزي علمي را طي نمايد.سرمايه گذاري و دامپروري شير و گوشت پارس

شرکت سرمايه گذاري و دامپروري شير و گوشت پارس با موضوع فعاليت سرمايه گذاري و مشاركت داخلي و خارجي در سهام شركتهاي دامپروري و صنايع وابسته، سرمايه گذاري در زمينه خدمات پژوهشي در شركتهاي دامپروري و تأسيس توسعه وخريد سهام شركتهاي دامپروري تشكيل گرديد. مجموعه محصولات موجود در سبد توليدات گروه دامپروري شير و گوشت پارس شامل محصولات دامپروري و به طور اخص شير، محصولات زراعي و باغي و خوراك دام مي باشد. حجم بالاي توليد، كيفيت بالاي آن و امكان توليد محصولات لبني لوكس و با كيفيت از شيرخام توليدي در مجموعه قوت شركتهاي گروه نسبت به ساير رقبا در بازار است. این مجموعه در حال حاضر حدود55,000، راس دام اصیل هلشتاین دارد که 28,000، راس آن مولد می باشند متوسط تولید روزانه هر راس گاو شیری حدود 37 کیلوگرم و روزانه بیش از 800 تن تولید شیر دارد. در صنعت گاو شيري اين شرکت توانسته است در خصوص مشتري گرايي و برند به دليل اينكه بار ميكروبي در واحدهاي تحت پوشش به خوبي كنترل مي شود و تقلبي صورت نمي گيرد، نسبت به رقبا وضعيت خوبي داشته باشد.


ارتباط با ما سايت اخبار
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی می باشد |™ Copyright © 2004 - 2018 Mostazafan Foundation